Négylábú doktorok - 2015. december 1.

December első napján Dézsenyi Hajnalka, szociálpedagógus, habilitációs kutyakiképző, állattenyésztő, állategészségőr látogatott el négylábú barátaival a Cecei Általános Iskolába, hogy egy interaktív bemutató keretében felhívja az állattartás szabályaira, az állatvédelemre a figyelmet. A két előadás során az 2.-3. és 4. osztályosokkal elbeszélgetett, bemutatta, hogy milyen igényei is vannak négylábú barátainknak, mit kérnek tőlünk és milyen fejlődést adhat számunkra egy állatról való gondoskodás. A beszélgetés után a három kutya aktívabb részese lett a történéseknek. A kutyusokat menhelyről fogadta örökbe a hölgy és tanította meg őket a bizalomra és az emberek szeretetére úgy, hogy alkalmassá váljanak a kétlábú társaik rehabilitációs támogatására. A gyerekek nagy örömére sok apró „trükköt” is bemutattak együtt, majd mindenki meg is simogathatta az iskolába látogató kutyusokat, amik ezt hálásan fogadták.

Hajnalka egy német állatvédő szervezet, a Vizsla In Not támogatásával járja az iskolákat és tartja állatvédelmi előadásait ingyenesen, a Négylábú Doktorok KHA képviselőjeként.

Köszönjük neki, hogy ellátogatott hozzánk és megismertette a diákokat a felelős állattartás szabályaival!

Szabóné Várady Katalin