A sport legyen a tiéd! - 2015. november 24.

A Cecei Általános Iskola a 2015-2016-os tanévben csatlakozott ahhoz a sikeres sportfejlesztési programhoz, amelyet a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Kézilabda Szövetség szakmai együttműködésével valósít meg, „A sport legyen a tied!” címmel. Ennek keretében iskolánk vállalta, hogy több korosztályban szervez meg kézilabda foglalkozásokat a délutáni időszakban, illetve a kézilabda sportág oktatását beilleszti a mindennapos testnevelés keretei közé. Ezen célok megvalósításához járult hozzá a program azzal, hogy sporteszköz támogatásban részesítette iskolánkat, amelynek hivatalos áradására 2015. november 13-án került sor. Ezen a délelőttön az alsós gyermekek bemutató foglalkozásokon vehettek részt, ahol kipróbálhattak olyan labdás játékokat, amelyek a kézilabda edzéseken is megjelennek. A diákok forgószínpad szerűen célba dobhattak, kidobóztak, kapura lőttek. A játékok bemutatását a kézilabda szakkörös diákok vállalták, ezzel is kedvet csinálva társaiknak a programba való bekapcsolódáshoz. A bemutatók során mindenki kellemesen elfáradt, és reméljük, hogy sok tanuló kedvet kapott, hogy kipróbálja ezt a csodálatos sportot.

Földi Józsefné tanító, kézilabda szakedző