Éjszakai túra Székesfehérváron - 2015. november 10.

A Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgáló, a Fejér Megyei Természetbarát Szövetség és a Gaja Környezetvédő Egyesület idén 8. alkalommal rendezte meg november 7-én a CSILLAGOK NYOMÁBAN című éjszakai túrát a Sóstói Tanösvényen.

Évek óta részt veszünk mi is ezen az izgalmas, érdekes teljesítmény túrán. Iskolánkat idén Dicsérdi Elizabet, Killer Fédoszija 8.b osztályos, Horváth Lilla és Redzsepi Erzana 7.a osztályos tanulók képviselték. A lányok kiválóan szerepeltek! Minden feladatot ügyesen megoldottak. A természetvédelmi, vízhasznosítási kérdésekben már járatosak voltak a 8-os lányok, hisz Csajtainé Szabó Ágnes kolléganő szakkörén sokat tanultak róla. A csillagászattal kapcsolatban elhangzott ismereteket pedig jól adták vissza, bizonyította ezt a tesztlap is.

A felhős idő ellenére nekünk sikerült csillagokat is, sőt hullócsillagot is látni!

A lányok élvezték a túrát és én nagyon büszke voltam rájuk!

Balázsné Aranyos Judit tanár

Csillagok nyomában bemutató