Vasdiploma átadás Sárbogárdon - 2015. november 4.

Vasdiploma, vasdiploma… Mit is jelenthet ez a szó? 65 éve átadott diplomát jelent, ismételten átadva.

Volt egyszer egy tanítónő Vajtán. Huszár Antalné, Erzsike néninek hívják. 67 éve kezdte a pályáját, miután elvégezte a Székesfehérvári Ferenc József Nőnevelő Intézet Római Katolikus Leánylíceum és Népiskola Tanítóképző Intézetét. Sok-sok éven át nevelte, szeretettel, kitartással a diákokat, nebulókat. Ma is emlegetik, szívesen gondolnak rá szeretett községében. Jelenleg a Sárbogárdi Egyházközség Idősek Otthonában nagy szeretettel éli mindennapjait férjével együtt. Jó egészségnek örvendenek. Nagy meghatódottsággal fogadták a kis küldöttséget, Csákvári Györgyöt, az egykori kisdiákot, majd kollégát, Térmeg György polgármestert, Dr. Marinka Nikolett jegyzőt és Szabóné Várady Katalin igazgatóhelyettes asszonyt, akik átadták a Nyugat- magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kara, mint jogutód által kiadott vasdiplomát. A köszöntés után kedvesen elbeszélgettek a fiatalos Erzsike nénivel, aki nagy szeretettel emlékezett vissza kedves falujára és az ott élő diákjaira, a falubeliekre. Szeretettel üdvözli őket a sárbogárdi otthonból, minden jót kívánva az otthoniak.

Mi pedig otthoniak, nagyon gratulálunk Erzsike néninek vasdiplomája átadásának alkalmából és jó egészséget kívánunk neki!