Az 5. osztályok őszi sportnapja - 2015. október 7.

2015. szeptember 18-án tartottuk a nyárbúcsúztató őszi, sétálós sportnapunkat.

A két 5. osztály együtt indult reggel 8-kor a cecei Tájházba. Itt Bakó Marika néni mesélt nekünk arról, hogyan éltek a Cece környéki zsellérek és mezőgazdaságból élők.

Ezután visszamentünk az iskolába és számháborút játszottunk a bokros-fás részen.

Egy csomó játékot összeszedve elindultunk a cecei sportpálya felé.

Persze, azért útba ejtettük a fagyizót is, hiszen 30 fok körüli volt a meleg.

A sportpályára érve csapatokat alakítottak a fiúk a focihoz, a lányok kis csoportja gyakorolta a táncot, a többiek pedig kisebb csoportokban pihentek, játszottak.

Miután a fiúk jól elfáradtak a jó melegben való focizástól az öltöző előtt próbáltunk egyet. A mi feladatunk az október 6-i megemlékezés és kihasználtuk, hogy együtt vagyunk a próbához.

Ezután a lányok bemutatták nekünk kedvcsináló táncukat, amire napokig gyakoroltak, és táncolhattunk azokra a dalokra, amiket a két osztály tanulói kedvencként letöltöttek.

Kellően elfáradva elindultunk vissza, de a nagy meleg miatt félúton megálltunk egyet hintázni és mászókázni a játszótér árnyas platánjai alatt.

Igazán jól sikerült ez a sportos nap, ugyan elfáradtunk, de nagyon kellemesen éreztük magunkat.

Cece,2015.szeptember 30.

5.a Nagy Ferencné