TE IS táncünnep - 2015. október 7.

Újabb kulturális élménnyel gazdagodtak gyermekeink a Cecei Általános Iskolában, amikor is a TE IS program szervezésében részt vehettek egy ingyenes néptáncbemutatón. A program során, melynek „Táncolj az egészségedért!” volt a címe, Péter Tamás és zenekara húzta a talpalávalót és 2 táncos tartott néptáncbemutatót csodaszép népi ruhákba öltözve. A zenészek a mozgásos formák közötti szünetekben a népi hangszereket, a brácsát, a nagybőgőt, a hegedűt is bemutatták a diákoknak és a zenekarban betöltött szerepükről is meséltek.

A tehetséges táncosok a sokszor humoros népi játékokkal felkeltették a gyerekek figyelmét és alaposan meg is mozgatták őket.

Köszönjük a zenekarnak és táncosoknak, hogy ilyen egyedi élményhez juttatták a cecei diákokat és kísérőiket. Bizton állíthatjuk, hogy a ceceiek „Táncoltak az egészségükért!” a TE IS programnak köszönhetően.

Nagy Beáta, tanító