FÉNY-szóró akadályverseny - 2015. szeptember 30.

Az idei évben a fény nemzetközi évének programjaihoz csatlakozva rendezték meg szeptember 28-án, hétfőn a hagyományos akadályversenyt a cecei iskolában. A megelőző héten szinte minden tantárgyból érintették a fény fogalmát, jellemzőit a közösség tagjai. Volt Mobil Planetárium Szegedről és interaktív előadás a Paksi Energetikai Szakközépiskola diákjai és pedagógusai jóvoltából, akik a folyékony nitrogént még a lépcsőn is leöntötték! E mellett azonban sok érdekes kísérletet mutattak be csoportforgóban a felsős diákoknak, akik ezekkel a technikákkal eddig nem találkoztak.

A programok megkoronázása az akadályverseny volt, ami Cece külterületén valósult meg. A szokásokhoz híven a 3.-8. évfolyamos diákok csapatokba rendeződtek, nevet választottak maguknak- természetesen a fénnyel kapcsolatban-csatakiáltást, indulót tanultak, jelvényt, zászlót, menetlevelet készítettek.

Hétfőn reggel pedig elindultak, hogy egymással is megmérkőzzenek, akadályokat teljesítve. A kissé hűvös, de esőmentes időben igazán jól érezték magukat a diákok és pedagógusok egyaránt. Ez az alkalom nem csupán a diákok tudásának gyarapítására és elmélyítésére volt jó, hanem közösségépítésre, beszélgetésre, egymás megismerésére is, egy kicsit kötetlenebb formában.

Míg a „nagyobb” diákok az akadályversenyen mérték össze tudásukat, az 1. és 2. évfolyamosok az iskolában „Fénylő Családi Napot” tartottak, ahol a kicsik és nagyobbacskák a szülőkkel és családtagokkal együtt festettek, versenyeztek, és persze falatoztak a szülőknek köszönhetően, akik sok-sok finomsággal érkeztek az ismerkedésre és „csapatépítésre”.

A projekt a pénteki napon záródik, amikor a Székesfehérvári Csillagvizsgáló munkatársai érkeznek 20 órakor az iskola udvarára egy mobil távcsővel és mutatják be az onnan jól követhető „égi jelenségeket” az érdeklődőknek.