Programajánló - 2015. szeptember 9.

2015. szeptember 16-án ellátogat intézményünkbe a szegedi Partiscum Mobil Planetárium csapata, akik 45 perces előadásokat tartanak az iskola tornatermében. Programunk a Fény évével kapcsolatos témahetünk része. Várjuk a község érdeklődőit is programra!

Az utazás a Naprendszerben előadás rövid ismertetése:

A planetáriumi bemutató szervesen illeszkedik a „2015 A Fény Éve” programsorozathoz. Az előadás során egy teljes kupolás, FullHD film segítségével végiglátogatjuk a Naprendszer bolygóit, megismerjük ezek jellegzetességeit, fizikai paramétereiket, sőt néhány bolygó felszínére „le is szállunk”. A diákok tanulmányozhatják az égbolt nevezetes csillagképeit. Ezt követően élőszavas planetáriumi bemutató keretében megtudhatják, milyen szabad szemmel észlelhető objektumok, bolygók, galaxisok, csillagködök láthatók az égbolton. A bemutató során valósághű felvételek segítségével elevenednek meg a Naprendszerben található bolygók, holdak, kisbolygók. A magyarázó szöveg alkalmazkodik az életkori sajátosságokhoz (nagycsoportos óvodás, 1-3. osztály, 4-5. osztály, 6-8. osztály).

Az előadások előre tervezett időpontokban kerülnek megszervezésre, ezért fontos, hogy tudjuk a jelentkezők számát!

Jelentkezés telefonon, a 25-505-140-es telefonszámon lehetséges.

További információk találhatók a www.partiscum.hu honlapon.

Belépődíj: 500 Ft