Te szedd! program - 2015. június 2.

A Cecei Általános Iskola már több éve viseli az Ökoiskola címet, amelynek jegyében nagy hangsúlyt fektet a környezeti nevelésre. Ennek egyik fontos része, hogy minden évben csatlakozunk olyan országos és regionális programokhoz, amelyek ebben a témában kerülnek meghirdetésre. Már hagyományosnak mondható, hogy a Te szedd! programban is részt veszünk, amelyet 2015. május 15-re hirdettünk meg. Sajnos az időjárás nem kedvezett a rendezvénynek, így ezen a napon nem tudtuk megvalósítani a szemétszedési akciót. Azonban május 19-én, kedden már ragyogó időben indult útnak iskolánk 8 évfolyama és a hozzájuk csatlakozó önkéntesek. Minden évfolyam választott egy jól behatárolható területet a településen belül, amelyet megtisztítottak az eldobált hulladéktól. Az összegyűjtött szemetet az iskola gazdasági udvarán gyűjtöttük össze, ahonnan a közszolgáltató el is szállította. A rendezvény megszervezésével is alátámasztottuk intézményünk azon törekvését, hogy olyan fiatalokat neveljünk, akik felelősséget éreznek környezetükért.