Kirándulás Nagycenkre és Fertődre - 2015. június 2.

Egy sikeresen elnyert pályázatnak köszönhetően osztályunk május 12-én ellátogathatott Nagycenkre és Fertődre. A program teljesen ingyenes volt számunkra. Reggel fél 7-kor indultunk egy kisbusszal,elsőként Nagycenkre, a Széchenyi család kastélyába. A kastély egy hatalmas park közepén áll, főépületében rendezték be a Széchenyi István Emlékmúzeumot. Tárlata a Széchenyi család történetével és Széchenyi István életével ismertetett meg bennünket. Ezután az idegenvezetőnk kérdéseket tett fel a látottakkal kapcsolatban. Mi, gyerekek csapatokat alkottunk, s így válaszoltunk. Mindegyik csapatunk ügyesen szerepelt. Majd buszra szálltunk, Fertődre indultunk, ahol a Gránit-étteremben ebédeltünk. Innen az Eszterházy-kastélyba vezetett utunk. Ez hazánk legnagyobb és legszebb barokk kastélya. Kapuja díszes, kovácsoltvas alkotás. Először egy körpanorámás vetítésen vettünk részt, ami szinte visszarepített minket az időben. Az épületben megnézhettük hercegek és hercegnék lakosztályait, minden szoba gazdag rokokó díszítéssel és berendezéssel készült. Láttuk a Sala Terrana-t és a díszterem csodálatos freskóját. Érdekesség , hogy napjainkban is él itt egy nyugdíjas korú herceg. Megtudhattuk, hogy ebben a kastélyban munkálkodott a XVIII. században Joseph Haydn zeneszerző, tiszteletére a nyári hónapokban hangversenyeket rendeznek a dísztermekben. A kastély parkja egy 300 hektáros franciakert, formára nyírt bokrokkal, fákkal. Napunk zárásaként számháborúztunk a kertben, fiúk-lányok egymás ellen. Sok élménnyel gazdagodva, kellemesen elfáradva indultunk haza.

Köszönjük a KLIK Sárbogárdi Tankerületének támogatását!

készítette: Lehota Eszter,Szakálas Dorina,Varga Doroti
Cecei Általános Iskola 5.b