Fújd fel juhász a dudádat! - 2015. március 30.

A székesfehérvári Kákics együttes tavaly karácsonykor adott adventi műsort a cecei iskolásoknak és a nagy sikerre való tekintettel az iskola vezetése úgy döntött, hogy a közelgő húsvéti ünnepek apropóján ismét meghívja őket egy előadás erejéig.

Március 31-én két részben, külön az első, második és harmadik, negyedik évfolyamosoknak tartottak zenés időutazást a Művelődési Házban, melyen a népdalok világán keresztül mutatták be népzenei hangszereiket. Együtt énekelve, mozogva adták elő nemzeti értékeinket, amiket olyan különleges hangszerekkel kísértek, mint a nagybőgő, a sokféle furulya, dudák, tekerő lant, tilinkó stb. Igazán különleges élményt nyújtottak a diákjaink számára, akik ritkán találkoznak ilyen régi és értékes hangszerekkel. A népdalok éneklésével támogatták a népdalokról szerzett iskolai ismeretek elmélyítését is.

Igazán értékes és tartalmas órát töltöttek el diákjaink a Kákics Együttes jóvoltából, akik nemcsak nagyszerű zenészek, de pedagógiai érzékük is kiváló.

A program a Cecei Általános Iskola TÁMOP 3.3.8.B-12-2012-0066 azonosító számú pályázata segítségével valósult meg.

Szabóné Várady Katalin, igh.