Óvoda-iskola átmenet találkozó - 2015. március 30.

Március 24-én, kedden tartották a cecei iskolában az óvoda- iskola átmenet program következő állomását, amikor is a gyermekeknek egy játékos foglalkozást tartottak az alsó tagozatos nevelők. A játékos feladatlap elkészítése után egy mackót készítettek maguknak az iskolába készülő diákok, majd kipróbálhatták az interaktív táblát is, ami igazán nagy kaland volt számukra.

Amíg a gyermekeik iskolást „játszottak”, a szülők megismerkedhettek az intézmény legfontosabb adataival, sajátosságaival, programjaival, amivel Király László igazgató ismertette meg őket egy digitális bemutató keretében. Ezután, az elsős tanító nénik elemezték a szülőkkel, hogy mi mindenre van szükségük a leendő elsős diákoknak és a fogalmak mögött mit is értenek a pedagógusok valójában.

A jó hangulatban telt délután célja az volt, hogy a gyerekek ismerkedjenek meg az iskola épületével, a foglalkozások, a „padban ülés tevékenységével”, míg szüleik kapjanak kérdéseikre megnyugtató válaszokat, amik az iskolaválasztásban támogatják őket.

Szabóné Várady Katalin, igh.