Kézilabda mesteredző látogatás - 2015. március 25.

2015. március 23-án iskolánk meghívásának eleget téve Zsiga Gyula kézilabda mesteredző látogatott el hozzánk. Vendégeink számára előadást, majd egy gyakorlati bemutatót tartott. Előadásának célja az volt, hogy a kisiskolásokat oktató tanítóknak, testnevelő tanároknak eszközöket és módszereket ajánljon és mutasson be, amelyek alkalmazásával a testnevelés órák keretében a játék, a labda minél központibb szerepét erősítsék. Az elméleti előadás után ízelítőt kaphattunk a módszer gyakorlatba építésének lehetőségéről.

Zsiga Gyula személyében egy nagyon szimpatikus gondolkodású pedagógust ismerhettünk meg, akinek nem az a célja, hogy az iskolák csak a tehetséges, ügyes gyerekekkel foglalkozzanak, hanem mozgást, nem mellesleg a kézilabdát szerető felnőtteket neveljenek.

Mindenkinek ajánlom Zsiga Gyula „ A kézilabdázás oktatása kisiskoláskorban” című módszertani kézikönyvét a 6-10 éves gyerekek képzéséhez.