Madáretető készítés - 2015. február 24.

Több éves hagyomány a cecei iskolában, hogy a diákok és a szülők természetes anyagokból madáretetőket készítenek itt telelő madaraink ellátására. Az idei évben egy kicsit kevesebb etetőt készítettek a gyerekek, de az intézmény vezetői és „remélhetőleg a madarak is” örültek az elkészült alkotásoknak. A 2015-ös évben madáretetőt készítettek Baumann Dóra 2.b, Csányi Balázs 2.a, Kiss Máté 2.a, Várady-Szabó László 2.b,Varga Botond 2.a, Varga Tibor Benedek 2.a osztályos tanulók. Munkájukért a gyerekek iskolai ajándékokat vihettek haza.

Az intézményben a Madárbarát osztály kitüntető címet a 2.a osztály nyerte el. A madarakról való gondoskodásukért oklevelet kaptak a 3. b osztály tanulói, akik a tél folyamán szinte hetente feltöltötték a kiakasztott etetőket.

Köszönetünket szeretnénk kifejezni mindazoknak, akik csatlakoztak az intézmény ÖKO programjához, melynek fontos része a madarakról való gondoskodás, hiszen az iskola a tavalyi évben elnyerte a Madárbarát Iskola címet is.

Szabóné Várady Katalin, igh.