Illyés napok - 2011. március 30.

Az Illyés napok a Cecei Általános Iskola legnagyobb szabású térségi rendezvénye, amelyet már évek óta sikeresen szervez meg az intézmény. A hagyományosan két napos rendezvény egy térségi játékos sportvetélkedővel vette kezdetét március 24-én délután. A környező általános iskolák felső tagozatos csapatai mérték össze erejüket azért a vándorkupáért, amely most a címvédő sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskolából a Cecei Általános Iskolába vándorolt. A jó hangulatú versenyen Alap, Alsószentiván, Cece, Pálfa, Sárszentmiklós és Sárbogárd csapatai mérték össze ügyességüket. Március 25-én, 9.00 órakor került sor az Illyés Gyula Mesemondó verseny megnyitójára, amelyre közel száz kisdiák adta le a nevezését hét korcsoportban. A megnyitó során az alsó tagozatos tanulók adtak elő egy énekes bábjátékot, majd ünnepélyes koszorúzásra került sor az iskola parkjában található Illyés Gyula szobornál. Eztán kezdetét vette a versengés, amely során a felkészült versenyzők előadták a megtanult műveket, melyeket magyar vagy más népek meséiből választottak ki. A zsűrik, amelyek helyi aktív és nyugdíjas, illetve vendég pedagógusokból álltak nehéz döntések után jutalmazták a versenyzőket. A legügyesebbek könyvjutalomban részesültek, illetve ajándéktollat kaptak. Minden részt vevő egy kis ajándék papír katicabogarat kapott, amelyet az iskola pedagógusai készítettek az alkalomra. A korcsoportokban legeredményesebben szereplő tanulók a következők voltak:

A Cecei Általános Iskola Illyés mesemondóversenyének helyezései, 2011. március 25.

1. évfolyam:

I. Lajter Laura, Nagydorog