Itthon otthon vagy! - 2011. március 29.

A Fejér Megyei Művelődési Központ és Művészetek Háza a TÁMOP pályázati konstrukciónak köszönhetően szervezte meg az Itthon otthon vagy! című honismereti rendezvény sorozatát. A 4. fordulós levelezős verseny során a programba bekapcsolódó cecei diákok is számot adtak tudásukról, a néprajz, a népi kultúra és hagyományok témakörében. Az 5. forduló rendhagyó módon egy helyszíni megmérettetés volt, amely során a program szervezői felkeresték a Cecei Általános Iskolát is. Ennek során a Csilléry Brigitta, Rozgonyi Rita, Szalai Cintia összetételű cecei csapat egy beszámolóval készült a település hagyományairól, értékeiről, néprajzi örökségéről. A Cecei Tájmúzeum és a Kincskereső Óvoda segítségével egy mini kiállítást rendeztek be a népi művészet tárgyi emlékeiből. A sikeres versenyzés jutalma egy táborozás, amelyen a csapat tagjai vehetnek részt Bodajkon. A diákok felkészítéséért külön köszönetet szeretnénk mondani Tornócziné Bondor Csilla tanárnőnek. A programot játszóház zárta, ahol Gonda Emma és Sevella Zsuzsanna segítségével népi játékokat készíthettek az érdeklődő gyerekek.