Energia kalandorok Cecén - 2011. március 23.

Március 22-én, kedden érdekes és hasznos előadáson vettek részt a cecei általános iskolások az E.On Hungária és E.ON földgáz Kommunikációs osztályának jóvoltából. A diákok a Szabadság téri Művelődési Ház nagytermében interaktív előadás keretében beszélgettek az energia felhasználás ésszerűsítésének lehetőségeiről és játékos formában összegezték a témával kapcsolatos ismereteiket. Korosztálytól függően a szülői ház, a település, Magyarország és a globális energiafelhasználás jellemzőit, problémáit ismerhették meg a gyerekek. Az ismeretek felelevenítését, az új tapasztalatok, meglátások megfogalmazását Gönczi László előadó koordinálta, aki ajándékokkal és a tanórákon is hasznosítható interaktív feladatsorokkal, oktató CD-kel segítette a megkezdett együtt gondolkodás folytatását energiafelhasználás- energiatakarékosság témakörben.