Csók István emlékév - 2011. január 7.

2011. február 1-jén volt Csók István festőművész halálának 50. évfordulója. Ennek alkalmából döntés született, miszerint Sáregres Község Önkormányzata, illetve Cece Nagyközség Önkormányzata rendezvénysorozattal emlékezik meg híres szülöttéről. Csók István 1865. február 13-án született a két település között található malomban, majd gyermekéveit Sáregresen és Cecén töltötte, innen indítva sikeres művészkarrierjét. Február elsején a rendezvénysorozat nyitányaként a települések képviselői, illetve a települések által fenntartott Cecei Általános Iskola diákjai a budapesti Kerepesi temetőben felkeresték, majd megkoszorúzták a festő síremlékét. Koszorút helyezett el Sáregres település képviselőtestülete Tiringer Mária polgármester vezetésével, illetve Cece Nagyközség Önkormányzata és a Cecei Általános Iskola Szabóné Várady Katalin intézményvezető helyettes képviseletében. Az iskolában működő képzőművészeti szakkör tagjai már hetek óta foglalkoztak a témával, tablókat, bemutatókat készítettek, amelyeket az iskola aulájában ki is állítottak. A rendezvénysorozat folytatásaként mind a települések, mind az iskola további programokkal emlékezik meg a Csók-emlékévről.