Illyés- kupa, Cecén - 2013. március 26.

Március 21-én ismét megrendezésre került a már hagyományos Illyés-kupa sportvetélkedő a Cecei Általános Iskolában.

Idén ezt a sportversenyt egy három hetet meghaladó projekt részeként, az adott témához kapcsolódva szerveztük, mely „Az a forró tavasz” címet viselte. A projekt témája az 1948-49-es szabadságharc, ezen belül a huszárok, életük, szerepük a szabadságharcban.

A témához kapcsolódva olyan feladatokat állítottunk össze, melyek idézték a huszárok feladatait, harcmodorát. Így volt „lovaglós” feladat, célba dobás ágyúba, sebesült mentés, várfoglalás muníció gyűjtésével stb.

Tízfős csapatok versenyeztek, melyet 5.-8. osztályos tanulók alkottak.

A meghívott környező iskolák közül megtiszteltek jelenlétükkel a sárbogárdi Mészöly Géza Ált. Isk., Pálfa és Alap csapatai. A cecei csapattal együtt nagyon jó hangulatban, izgalmasan telt a délután, mindenki beleadott mindent a csapatáért.

Az Illyés- kupát ismét a ceceiek vihették „haza”, a második Pálfa, harmadik Mészöly, negyedik Alap csapata lett.

Reméljük, jövőre minél több iskola száll be a kupa elnyeréséért!

Felkészítő tanárok és szervezők Borosné Asbóth Ilona és Pordán Petra testnevelők voltak.