Karácsonykor minden kerek! - 2011. december 13.

A nagy sikerű Legyen kerek a világ! projekt adventi folytatásaként az elmúlt hét a kerek, a gömbölyű jegyében telt a Cecei Általános Iskolában.

Adventi koszorúk, karácsonyfa díszek készültek, beszélgető körök alakultak, filmkört alakítottak a diákok, amely keretében karácsonyi filmeket gyűjtöttek és néztek meg. Az ötödik b osztályosok bábelőadást is szerveztek, melyre az iskola tanulóit is meghívták, Visszajött a répa címmel. A bábelőadást Duskáné Lábodi Eszter tanárnő tanította be. Minden tanórán igyekeztek a pedagógusok a kerek fogalmával is foglalkozni, mint ahogy az már az előző projektben is megvalósult. Szinte minden tanórán megjelent a kerek fogalma, kapcsolva az adott tananyaghoz. Az igazán sikeres alkalmak azonban a tanórán kívüli rendezvények voltak, ahol szép számmal készültek ajándékok, üdvözlőlapok, karácsonyfadíszek is. A témahéten az advent is központi szerepet töltött be, hiszen Jézus Krisztus születésnapjának megünneplésére készülünk, mely ünnepünk az éves körforgásunknak is része. Ezt jelezte az immár 3 égő gyertyával díszelgő kerek adventi koszorú is.