A Tisztaszívűek igaz története - 2011. november 29.

Szeptembertől dolgoztunk együtt 3-3 negyedikes fiúval és lánnyal. Együtt kalandoztunk Ian Beck: Tisztaszívű Tamás igaz története című könyvét olvasva. A székesfehérvári HÉTVEZÉR Általános Iskola és a MÓRA Könyvkiadó 18. éve hirdeti meg ezt a versenyt. Évente más-más könyvet ajánlanak az olvasni és versenyezni szerető kisdiákok számára. Az idén telitalálat volt a szervezők választása. MESE, IZGALOM, TALÁNY, LOGIKA...!

Heti kétszer találkoztunk, hogy megbeszéljük az olvasott fejezeteket, hogy kövessük Tamás „történetét”. Alig várták a gyerekek, hogy egy illusztrátor által írt mesekönyv lapjain feltáruljon egy csodás mesevilág, ahol Tamás -aki nem az általunk ismert hősök közé való sem külső, sem belső tulajdonságai alapján- a 12. születésnapja körül hogyan válik testvéreit keresve BÁTOR-rá! Bátran olvasnánk a könyv 2. részét, izgatottan kerestük a könyvesboltban! Reméljük, hamarosan megjelenik! Köszönjük a szülők anyagi áldozatvállalását és aktív segítségét, amivel lehetővé tették, hogy a Dicsérdi Elizabet, Killer Fédószija, Pajor Fanni összetételű csapatunk 4. helyezést érjen el, míg a Bagi Zsolt, Bali Miklós, Vitéz-Móré Gergő összetételű csapat dicséretesen helyt álljon ezen a versenyen!

Griezer Gabriella felkészítő pedagógus