Szakmai látogatás Budapesten - 2011. november 22.

A Cecei Általános Iskola pedagógusai október végén szakmai módszertani kiránduláson vettek részt Budapesten. Ennek keretében látogatták meg a főváros VIII. kerületében működő Wesley János óvoda gyermekeit és óvodapedagógusait. A Józsefváros egyik legszegényebb környékén működő intézményt a Magyar Evangélikus Egyház tartja fenn és a kerületben élő, jobbára hajléktalan szülők gyermekeit fogadja. Az intézménylátogatás keretében megtapasztalhatták pedagógusaink, hogy a leghátrányosabb helyzetben élő gyermekek számára is szinte igazi otthont jelenthet egy oktatási- nevelési intézmény. Az óvoda vezetője elmondta, hogy közel 50 gyermeket tudnak fogadni 2 csoportban. Az intézmény egy olyan háztömb udvaráról nyílik, ahol az egyház több más szociális intézménye is helyet kapott. Itt, a VIII. kerület ezen igen lepusztult és hátrányos helyzetű részén ez a kis közösségben szinte egy teljesen más világot képvisel. A Cecei Általános Iskola pedagógusai a látogatás alkalmával adták át élelmiszer és ruhaadományaikat, melyeket a helyi iskola és óvoda, illetve a szülői közösség tagjai gyűjtöttek össze, és amit nagy örömmel fogadtak az óvoda képviselői.