Interaktív táblás nyílt napok - 2011. november 7.

A Cecei Általános Iskola a TIOP 1.1.1-07/2008-0436 azonosító számú pályázat fenntartási időszaki előírásainak megfelelően, nyílt napok keretében mutatta be a szülőknek és egyéb érdeklődőknek a projekt során beszerzett digitális eszközök mindennapi használatát az oktatásban. Az október végén megrendezésre került iskolai nyílt napok, így új színezetet is kaptak, mivel a szülők a hagyományos oktatási formák mellett ízelítőt kaphattak az iskolánkban alkalmazott újszerű tanulásszervezési eljárásokból és a digitális tanulás lehetőségeinek minél szélesebb körű alkalmazásából is. A tantermi csomagok egy digitális táblából, egy projektorból és egy hordozható számítógépből állnak, amelyek közül a diákok már otthonosan mozogtak a nagy fehér interaktív táblák előtt, ahol az elektromos ceruzával különböző feladatokat oldottak meg magyar, matematika, természetismeret, biológia, földrajz vagy éppen történelem órák keretében. De a nyílt órákon kiderült, hogy a pedagógusok az internet lehetőségeit is be tudják építeni a tanóráikba, hiszen sok olyan hasznos weboldal került bemutatásra, amelyek segítségével nagyon jó szemléltető anyagok, érdekes feladatok, ismeretterjesztő videók is könnyedén elérhetővé váltak. Több pedagógus már saját maga által készített digitális bemutatót is beépített az órai feladatok közé. A legérdekesebb azonban talán az volt, amikor egy népszerű video megosztó portálon a diákok a saját maguk által előadott vidám műsort nézhették vissza. Remélhetőleg a nyílt napok során sikerült bizonyítanunk, hogy ezek az eszközök nagyon sokrétűen és hasznosan felhasználhatók az oktatási-nevelési folyamatban, annál is inkább, mivel a mai gyermekek nagyon nehezen motiválhatók a hagyományos oktatási módszerek egysíkú használatával.