1956-ra emlékeztünk - 2011. október 25.

Az idei tanévben október 21-én került sor a Cecei Általános Iskolában az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének emléknapjára. A hagyományokhoz híven iskolánk 7. évfolyamos tanulói készültek tematikus műsorral, amely segítségével dramatikus eszközökkel is sikerült megidézni a korszak hangulatát. A korabeli filmrészletek, képek és zenei aláfestés is hozzájárult történelmünk e jeles napjának felelevenítéséhez. A diákok felvillantották a Rákosi-korszak törtvénytelenségeit, amelyek egyenes előzményei voltak azoknak az októberi eseményeknek, amelyeket szintén végigkísérhettük az előadás folyamán. A műsor a szabadságharc áldozatairól való megemlékezéssel zárult. Az ünnepi műsor a Szabadság téri Művelődési Ház nagytermében került előadásra, amely után az iskola diákjai megkoszorúzták a település központjának parkjában található kopjafát. Minden évfolyam itt emlékezett meg néma főhajtással forradalom mártírjairól.