2013. május 24. Előkészítő óra bemutatók
BGA-12-HA-01-0722-001 digitális bemutató
BGA-12-HA-01-0722-002 digitális bemutató
BGA-12-HA-01-0722-003 digitális bemutató
Újságcikk 2013. április 09.

A Kossuth –induló dallamára érkezett meg nemzetiszínbe öltözött tornatermünkbe iskolánk zászlaja, s ezzel kezdetét vette a három hetet meghaladó, „Az a forró tavasz” című projektünk záróműsora.

2013. március 4. és 27. között tanóráinkon és délutáni foglalkozásokon - szavalóverseny, huszárelőadás, kézműves foglalkozás, katonadal-éneklő verseny, Illyés-kupa keretében idéztük fel az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 165 évvel ezelőtti körülményeit, céljait, eredményeit, emlékeztünk hőseire, s egyben a Határtalanul pályázat ezévi, erdélyi tanulmányi kirándulásához is kapcsolódtunk.

A program során Király László igazgató úr értékelő beszéde után kerültek átadásra a szavalóverseny és a digitális bemutató verseny helyezettjeinek oklevelei és a részvevők emléklapjai.

Boros Istvánnak a programok lebonyolításában nyújtott segítségét emléklappal köszöntük meg. Huszárokról tartott előadása sok érdekességgel szolgált a részvevő gyerekeknek.

Köszöntöttük az Illyés-kupa győztes és bemutató csapatát, valamint a mesemondó verseny részvevőit és helyezettjeit is.

A díjkiosztó után két katonadal kánon hangzott fel iskolánk alsós és felsős diákjai alkotta kórusunk előadásban, majd a legjobb digitális bemutatókat nézhettük meg Fésü Fanni 7. b, Csercsa Fanni 6.a és Kacz Kornélia 6. b osztályos tanulók pályamunkái bemutatásával. Ezután a szavalóverseny legjobbjait hallgattuk meg sorrendben Pajor Lili 2.a osztályos, Lehota Eszter 3.b osztályos és Sohár Kristóf 7. b osztályos tanulók személyében. Műsorunk zárásaként a Szép kisdobos című zenés jelenetet adták elő iskolánk tanulói.

A projekt alatt számos elkészült produktumokból, így plakátokból, zászlókból, rajzokból és festményekből iskolánk aulájában kiállítást rendeztünk be.

Mindenkinek nagyon köszönjük a programok sikerességéhez nyújtott segítségét!

Tornócziné Bondor Csilla, projektgazda

Újságcikk 2012. október 19.

Határtalanul a Bethlen Gábor Alappal

A Cecei Általános Iskola sikeresen pályázott a határon túli magyarlakta területek megismerését, az ott élőkkel való kapcsolattartást megcélzó, Határtalanul! pályázatra, amely finanszírozását a Bethlen Gábor Alap biztosítja. A pályázat kiírása szerint a programban a mindenkori 7. évfolyamos tanulók vehetnek részt. A sikeres pályázatnak köszönhetően Cecéről és Alapról összesen 40 gyermek vehet részt azon az utazáson, amelynek költségét a szülők által befizetett önrész és az említett szervezet közel 1 millió forintos támogatása biztosít. A támogatást az utazás és a szállás költségeire lehet fordítani, az önrészből kell fedezni tanulók étkezését és a belépők költségeit. Az állam tanulónként 24.300Ft-ot biztosít, a gyerekek pedig 10.000 Ft önrésszel járulnak a költségekhez.

Iskolánk egy 4 napos, 3 éjszakás utazáshoz nyerte el a támogatást, amelynek címe: Nyergelj fordulj! A ’48-as huszárok nyomában Erdélyben. Az utazásra május 31. és június 2. között kerül majd sor. A kirándulás során a következő erdélyi településeket fogjuk érinteni: Nagyvárad, Kolozsvár, Torda, Nagyenyed, Gyulafehérvár, Déva, Arad. Nagyváradon a testvériskolánk diákjaival egy közös estet terveztünk, másnap Körösfőn tartunk megemlékezést az ottani tanulóknak. Majd Déván a Szent Ferenc Alapítvány gyermekeivel közös programokon veszünk részt. A hazaérkezés után bemutató órát és élménybeszámolót tartunk, illetve részt veszünk az iskola által a Nemzeti Összetartozás Napja kapcsán tartott témanapon.

Írta: Aranyos Judit

2013. május 17. Levelezős verseny döntője